Ayşe Ateş, Özgür Özel ile görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüştü.

Özel, CHP Genel Merkezi’nde, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’i kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmenin ardından genel merkez önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ayşe Ateş, eşinin ölümüyle ilgili hazırlanan iddianameyi eleştirdi.

“İFADEM İDDİANAMEDE YOK”

İfadelerinin iddianamede yer almadığını söyleyen Ateş “Benim ifademde de vardı siyasi isimler. İfadem iddianamede yok. Başka arkadaşların ifadeleri de aynı şekilde iddianameye eklenmemiş. İçi boş, basit bir cinayet, alacak verecek kavgası gibi bir iddianame var ortada. İddianame bile diyemeyeceğim, böyle bir iddianame olmaz” diye konuştu.

“UMUTLARIMIZ TÜKENDİ”

“Bu iddianame ya geri çevrilecek ya da vereceğimiz dilekçelerle, sunacağımız delillerle iddianameyi yeniden yazdıracağız” ifadesini kullanan Ayşe Ateş, iddianameye eldeki delillerin bile konulmadığını belirtti.

Ateş, bugüne kadar hukukun işleyeceğini, devletin bu işi çözeceğini umutla beklediklerini dile getirerek, “Ama maalesef umutlarımız tükendi. Mücadele vermeye devam edeceğim. Nereye, ne kadar gücüm yeterse, gücümün yettiği kadar. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın. Kimsenin de yanına kalmayacak” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL’E TEŞEKKÜR ETTİ

İfadesinde ismi bulunanların sorulması üzerine Ateş, gizlilik kararı kalktıktan sonra ifadesini paylaşacağını, isimlerin bu aşamada görülebileceğini dile getirdi.

Özel ile görüşmesine ilişkin soruya karşılık Ateş, “davanın takipçisi olacağını” belirten Özel’e teşekkür etti. Ayşe Ateş, “Sağ olsun bize zaman ayırdı, ilgilendi. Davanın takipçisi olacağını, arkamızda olduğunu, bize destek vereceğini dile getirdi. Teşekkürlerimizi ileterek yanından ayrıldık” sözlerini sarf etti.

ERDOĞAN’DAN RANDEVU TALEBİ 

Bundan sonra zor bir sürecin kendisini beklediğini vurgulayan Ateş, “Bugüne kadar sabırla bekledik. Biz devletini seven insanlarız. Devletimi düşünerek ben bugüne kadar hep sağduyulu davrandım. Büyük mücadele verdim. Bu cinayetin failleri eninde sonunda yargı önünde hesap verecek.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan görüşme talep edip etmediğinin sorulması üzerine Ayşe Ateş, kendisinden görüşme talebinde bulunduğunu söyledi.

“Seslendim kendisinden cevap bekliyorum” diyen Ateş kendisine “Zaman var” denildiğini ifade etti.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir