Beyonce’nin yeni albümü eksik çıktı: “Ya para iadesi ya da indirim”


32 Grammy ödüllü ABD’li şarkıcı Beyoncé’nin hayranları, yeni çıkan “Cowboy Carter” albümünün plak ve CD baskılarının, dijital albümde yer alan parçalara göre eksik olmasından dolayı şikayetçi oldu.

42 yaşındaki ünlü şarkıcının 2022 tarihli albümü “Renaissance” ile başlayan bir üçlemenin ikincisi olan sekizinci stüdyo albümü “Cowboy Carter” cuma günü yayınlandı ve aynı gün ön siparişler gelmeye başladı.

Ancak hafta sonu hayranları, country albümünün dijital versiyonunda yer alan beş parçanın plak versiyonunda eksik olduğunu bildirmeye başladı. Bu beş şarkı, “Flamenco, Oh Louisiana, The Linda Martell Show, Spaghetti ve Ya Ya” olarak açıklandı.

“Flamenco” dışında diğer dört şarkının CD versiyonunda da eksik olduğu bildirildi. Bu durumun tüm baskılar için geçerli olup olmadığı belli değildi.

Bir TikTok kullanıcısı, “Bu çok utanç verici çünkü ‘Ya Ya’ muhtemelen şu anda en sevdiğim beş şarkıyla orada… Oldukça kırgınım” dedi.

Pazar günü, Beyoncé’nin resmi çevrimiçi mağazasının Instagram’daki bir gönderisi, ona bu kafa karışıklığını gidermesi çağrısında bulunan sinirli hayranlarıyla doldu. Birçoğu 1.280 TL (40 dolar) tutarındaki plak versiyonunda indirim veya para iadesi talebinde bulundu.

Variety, albümün perakendecisine doğrudan şikayette bulunan hayranların, “normalden daha yüksek e-posta hacmi” nedeniyle endişelerinin üç ila dört gün içinde yanıtlanacağına dair otomatik bir yanıt aldığını bildirdi.

Birçok kişi, Beyoncé’nin şarkılarını değiştirmeye ve sürecin sonlarına doğru eklemeye devam ettiğini ve BBC’ye göre “10 haftadan altı aya kadar” uzun bir teslim süresi olan plak baskısının, şarkının daha eski bir versiyonunu içerdiğini öne sürdü.

Beyoncé daha önce de, albümlerin yayınlanmasından sonra düzenlemelerinde değişiklik yapmasıyla biliniyor. Şarkıcı, “Renaissance”ta çıkan bir tartışmanın ardından Kelis’in “Milkshake” şarkısının tekrarlayan kısımlarını kaldırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir